Гармонійний розвиток дитини неможливий без фізичного розвитку. Адже це основа здоров’я та довголіття в майбутньому.

На жаль дуже часто батьки більше звертають увагу на розумовий розвиток ніж на фізичний розвиток

Під час виконання вправ, розвивається не тільки тіло, але й вольова сфера, формується відчуття ритму і певною мірою естетичні почуття. Зміцнюється здоров’я дошкільника, формуються навички життєво – важливих рухів ( ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння та ін.), розвиваються фізичні якості ( сила, спритність, швидкість, витривалість).

А особливе значення фізичний розвиток має для діток, які ростуть у місті.

Так як обмеженість рухів (гіподинамія) негативно позначається на фізичному стані дошкільника ( затримується ріст, деякі діти набирають зайвої ваги), знижується опірність проти інфекційних захворювань. Таким чином, фізичні вправи є профілактичним засобом проти можливих порушень нормального фізичного розвитку дитини, а також зміцнюють імунітет.

Дитина безперервно росте, тільки періоди змінюють свою інтенсивність, ростуть і внутрішні органи – рух для дитини в дошкільний період це основа життя та розвитку.

Саме в перші шість – сім років життя у дитини формується багато рухових навичок, розвиваються фізичні якості ( спритність, швидкість, сила та ін. ).

Основне завдання фізичного розвитку та фізичних вправ у нашому садочку – це формування правильної постави та профілактика плоскостопості.А також вдосконалити координацію рухів та вміння володіти своїм тілом. Правильна постава важлива не тільки з естетичного погляду, а ще й тому, що створює сприятливі умови для роботи серцево – судинної системи, дихальної й травної систем, благотворно впливає на самопочуття дитини.

Так як дихальна система продовжує формуватися, то є дуже важливим дихати свіжим чистим повітрям. В період бурного росту внаслідок великої напруги органи кровотворення відрізняються підвищеною чутливістю до несприятливого зовнішнього середовища. Недостатнє перебування дітей на свіжому повітрі, непомірне навантаження та інші порушення гігієнічних вимог нерідко тягнуть за собою малокрів’я.

Також важливо правильно дозувати сонячні ванни або штучне опромінення так як вони можуть мати негативний вплив на організм дітей, особливо на кістковий мозок. Останній починає виробляти більшу кількість незрілих кровяних тілець.

Наприклад, при неправильній організації режиму дітей різних вікових груп виникає загроза нервового перенапруження, стомлення та неврозу внаслідок недостатньої “зрілості”, а тому і підвищеній втомлюваності нервової системи. В зв’язку з цим край важливо в організації різних видів діяльності дітей, особливо фізичного розвитку, суворо враховувати гігієнічні вимоги, продиктовані їх віковими особливостями. Важливо також забезпечити дітям у відповідності з вимогами гігієни, визначені умови життя. Лише при цьому ріст та розвиток організму дитини перебігають нормально, і вони без проблем можуть засвоїти придбані знання, навики та уміння.

 Важливо ще і те, що дітки, які мають можливість багато рухатися стають більш врівноваженими психічно: Саме рухи здійснюють безпосередньо практичний зв’язок людини з навколишнім світом і цей зв’язок лежить в основі розвитку її психічних процесів

Заняття з фізичної культури, рухливі ігри, особливо сприяють вихованню в дітей дисциплінованості, колективізму, рішучості, сміливості та інших якостей, необхідних людині. Наприклад, щоб стати сміливим, треба навчитися долати страх, стикаючись з небезпекою. На заняттях з фізичної культури деяким дітям буває страшно пройти по гімнастичній лавці, перестрибнути через перешкоду, стрибнути у висоту з розбігу і т. д. Однак, вони ( іноді з допомогою вихователя ) переборюють свій страх і виконують рух, що, безумовно, сприяє вихованню сміливості. Навчання і виховання на заняттях з фізичного розвитку взаємопов’язані.

Дошкільники мають біологічну потребу в рухах, вони дістають насолоду від самого процесу виконання фізичних вправ. Позитивні емоції, які виникають у процесі занять фізичними вправами , поступово переходять у звичку систематично займатися цими вправами. Потім ця звичка стає стійкою потребою, яка продовжує зміцнюватися в шкільні роки.

Що ми пропонуємо на нашіх заняттях фізичного розвитку

iОкремі заняття з основ хореографії

Заняття для найменших бебі – гімнастика

А також для фізичного розвитку у нашому садочку:

ранкова гімнастика, куди обовязково включені вправи на профілактику плоскостопості та сколіозу

Різноманітні рухливі ігри на вулиці

Вихователь слідкує за поставою, протягом дня нагадує, що потрібно гарно сидіти і стояти.

Фізкультхвилинки, включені в режим дня

Загартовувавання

Коригуюча гімнастика

Маленький туризм у найближчі парки

Фізкультсвята та розваги

Будем формувати навички виконання життєво необхідних рухів ( ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння)

Аромотерапія

Массаж

Огляд лікаря

Семінари для батьків, щодо фізичного здоров’я дітей

Фізичне виховання дітей дошкільного віку буде ефективним за умови, що воно є органічною частиною всього виховного процесу дитячого садочку та , предметом спільного піклування разом з батьками

Іде запис до нової групи “Ритміка”!